Corona Virüs ve Ambulans Hizmetleri

Corona Virüs ve Ambulans Hizmetleri

Corona Virüs ve Ambulans Hizmetleri Corona Virüs Çin’de ortaya çıkan ve birkaç ay içinde dünyanın 185 ülkesine yayılan tehlikeli bir virüstür. Covid-19 kodlu bu virüs hayatımızın her alanında olduğu gibi ambulans hizmetlerinde de önemli değişimlere neden oldu. Ambulans hizmetleri söz konusu olduğunda, ülkemizde de oldukça yaygın olan salgın nedeniyle birçok başlıkta değişim ve dönüşümler yaşandı. İNTİME Ambulans firması olarak da bu konuda gerekli dönüşümleri hızlı bir biçimde hayata geçirdik. Ambulans hizmetlerimizdeki dönüşüm şu başlıklarda gerçekleşti;

1. Komuta Merkezi:

A. Komuta Merkezimize yapılan başvurularda sorulan sorular ve alınan bilgiler Bilim Kurulumuzun belirlediği çerçevede yenilendi. Her başvuru için olası riskleri bertaraf etmek için Ateş, öksürük, solunum sıkıntısı, yurtdışı teması, ailede ve iş ortamında covid-19 pozitifliği olan kimselerin olup olmadığı soruları her başvuruda sorulmaktadır.

B. Covid-19 pozitif ya da olası vakalar ile olmayan vakalar için sözleşmeli ya da sözleşmesiz hastanelere nakil söz konusu olduğunda ilgili kurumla irtibata geçilerek ön bilgi verilmekte ve hastaneye giriş noktası bilgisi alınmaktadır. C. Komuta merkezimizde bulunan tıbbi malzeme, ilaç ve koruyucu ekipman stoklarımız güçlendirildi.

2. Ambulanslar:

A. Her vaka sonrasında ambulanslarımızın dezenfekte edilmesi ve steril olarak bir sonraki vakaya çıkması için ambulans dezenfeksiyon cihazları alındı ve her vaka için uygulanmaya başlandı

. B. Sokağa çıkma yasaklarının olduğu günlerde ve genel olarak evde kal çağrıları nedeniyle ambulanslarımızın teknik ve araç gereksinimlerinin hızlı bir biçimde karşılanması için gerekli düzenlemelere gidildi.

C. Ambulanslarda bulunan tıbbi cihazların steril ve güvenli olması için gerekli bütün ön kontroller ve rutin günlük kontrolleri ile ilgili düzenlemelere gidildi.